CTS TURBO HUBCENTRIC WHEEL SPACERS (WITH LIP) +12.5MM | 5×100 | 5×112 CB 57.1 CTS-SUS-5712
SKU:
CTS-SUS-5712
Weight:
3.00 LBS
Shipping:
Description
If you're looking to upgrade your car's performance and appearance, look no further than CTS Turbo Hubcentric Wheel Spacers. Our spacers are precision machined from forged 6601 T6 and anodized black, ensuring the best possible performance and reliability. With a width of 12.5mm and a center bore of 57.1mm hubcentric, our spacers are designed to work with 5x100 and 5x112 bolt patterns, making them compatible with a wide range of vehicles.
NOTE* There are NO returns on wheel spacers once fitted.
AUDI A3 2015 - 2020 8V
AUDI RS3 2017 - 2020 8V
AUDI RS3 2022 8Y
AUDI S3 2022 8Y
AUDI TT 2016 - 2021 8S
AUDI TTRS 2017 - 2021 8S
AUDI TTS 2016 - 2021 8S
VW ALLTRACK 2015 - 2021 MK7/7.5
VW GOLF R 2015 - 2021 MK7/7.5
VW GOLF R 2022 MK8
VW GTI 2015 - 2020 MK7/7.5
VW GTI 2021 - 2022 MK8
VW PASSAT 2017 - 2019 B8/8.5
VW S3 2015 - 2020 8V